خدمات روانپزشکی انواع زوال های عقل و فراموشی و مشکلات خواب و اشتها

زوال های عقل

زوال عقل یا دمانس اختلالی است که موجب اختلال در تفکر، حافظه و استدلال می‌شود. این اتفاقی زمانی رخ می‌دهد که قسمت‌هایی از مغز که در یادگیری، حافظه، تصمیم‌گیری و زبان کاربرد دارند، آسیب دیده و یا بیمار شود.

فراموشی

طبیعی است هر از گاهی یک کلمه را فراموش کنید، کلیدهای خانه را جا بگذارید یا برخی مسیرها را به یاد نیاورید. این نوع از فراموشی‌ها با افزایش سن بیشتر هم می‌شوند. اما علت فراموشی ناگهانی و شدید (مثل این که نام بچه‌هایتان را به یاد نیاورید یا فراموش کنید کجا هستید) حتما باید بررسی شود؛ چرا که فراموشی لحظه‌ای یا ناگهانی می‌تواند نشانه‌ی مشکلاتی جدی‌تر از آلزایمر یا زوال عقل باشد.

مشکلات خواب و اشتها

بی‌خوابی که با نام علمی اینسومنیا شناخته می‌شود، در واقع بیماریی هست که در آن فرد در شرایط ایده‌آل به سختی به خواب می‌رود و یا اصلا کل شبانه‌روز را نمی‌خوابد. گروه ICSD بی‌خوابی را به چند دسته‌ی بی‌خوابی طبیعی، بی‌خوابی کوتاه مدت و بی‌خوابی مزمن تقسیم کرده است.

بی اشتهایی جزو اختلالات خوردن می باشد که مانند اضافه وزن و چاقی برای سلامتی مضر است. بی اشتهایی به هر دلیل که باشد، سلامت جسمانی و روانی فرد را به خطر می اندازد. اگر بی اشتهایی ناشی از عوامل روانی باشد، فرد حتما باید تحت درمان روانشناختی قرار بگیرد.

 

ارائه خدمات تخصصی روانپزشکی انواع زوال های عقل و فراموشی و مشکلات خواب و اشتها در کلینیک روانپزشکی رویش

روانپزشکی رویش

 

 

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به  بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید:

عضویت در شبکه های اجتماعی روانپزشکی رویش:

جدید ترین مطالب آموزشی را در شبکه های اجتماعی دریافت کنید

تلگرام روانشناسی رویش اصفهان

اینستاگرام کلینیک رویش اصفهان